Search

Обрати мовуКорисно знати!Використання товарів побутової хімії у повсякденному житті

Корисно знати! Використання товарів побутової хімії у повсякденному житті.

    Хімічними забрудненнями навколишнього середовища є тверді, газоподібні й рідкі речовини, хімічні елементи й сполуки штучного походження, які надходять у біосферу, порушуючи встановлені природою процеси кругообігу речовин і енергії.

    Більшість побутової хімії, якою ми користуємося для наведення чистоти в будинку, всі засоби гігієни, містять у своєму складі отруйні речовини, небезпечні для нашого здоров'я. Щодня нам доводиться контактувати з 500 хімічними сполуками. Випаровуючись, отруйні речовини отруюють атмосферу в оселі, можуть бути причиною безлічі захворювань: алергії, дихальних шляхів, шкірних захворювань, гіпертонії та інших.

    Студенти-екологи ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім.Є.Храпливого» під час занять біохімічного гуртка мали можливість проаналізувати дані про попит населення на товари побутової хімії. І дослідили, що у порівнянні з 2010 роком, попит на товари побутової хімії у 2018 році зріс майже удвічі. Це пов'язано з тим, що, застосовуючи засоби побутової хімії, можна досягнути кращого, швидшого і більш ефективного результату, зберегти час та енергію. Сучасна побутова техніка потребує спеціальних засобів догляду за нею, різноманітні аерозолі використовують для естетичного задоволення, а також з'явилося багато нових засобів для дотримання гігієни і вони користуються попитом.

    Ми провели опитування власників крамниць, в яких наявні товари побутової хімії. По місту Заліщики щодо попиту населення на побутову хімію з'ясувалося, що найбільше купляють миючі засоби, трохи менше - шампуні, ще менше лаки й аерозолі. Проаналізувавши ці дані, ми дійшли до висновку, що це пов'язано з тим, що саме ці товари побутової хімії є найбільш ходовими у побуті, без яких ми вже не можемо обійтись. З часом це відобразилося на здоров'ї населення. Звідси й підвищення рівня захворюваності серед населення міста.

    Тоді студенти провели опитування населення щодо шкоди побутової хімії здоров'ю населенню.  36% респондентів схиляються до думки, що товари побутової хімії шкодять здоров'ю людини. Та, незважаючи на це, попит на товари побутової хімії не зменшується, а як ми дослідили, з кожним роком зростає.

    Можна мінімізувати вплив небезпечних хімічних сполук, купуючи максимально безпечну побутову хімію, уважно читаючи склад миючих засобів на упаковці. Але на жаль, не завжди виробники вказують наявність небезпечних компонентів у складі.

    Економити гроші і зберігати здоров'я можна, але ми часто відмовляємося вірити в це. І що б там не говорили — реклама є «двигун торгівлі». На щастя, у нас вдома є достатньо натуральних і абсолютно безпечних замінників побутової хімії. Головне — навчитися правильно їх застосовувати. Саме в лабораторії ми готували різноманітні замінники засобів побутової хімії, основою яких були: господарське мило, харчова сода, лимонна кислота, оцет, гірчичний порошок.

    Все ж таки існує спосіб зберегти здоров'я і атмосферу в домі. Хоча б частково відмовитися від побутової хімії і замінити хімічні миючі засоби натуральними, які є в будинку у кожної  господині.

 

Перит В.В., керівник біохімічного гуртка