Search

Обрати мовуДуховні зустрічі

Духовні зустрічі

    У ВП НУБіП України «Заліщицький агарний коледж ім. Є. Храпливого» традиційними стали години духовності, на які запрошуються священнослужителі храмів міста. Актуальною була така зустріч з о.Володимиром церкви Покрови Пресвятої Богородиці із студентами 22 групи у перший день Великоднього посту.

    Адже це час, коли душа по-особливому прагне очищення. Людина відчуває потребу духовного єднання з Всевишнім, найчастіше – через духовне спілкування: хто у щирій молитві, хто віртуально віч-на-віч зі своєю совістю, інші намагаються збагнути любов Бога, його щиру жертовність в ім'я спасіння людства, пройшовши Хресною дорогою Хрестовою.

    Великий піст для християн насправді «час сприятливий». Якщо відчуваємо, що втрачаємо життєві орієнтири, зайшли у безвихідь, якщо життя покотилося під укіс, то ніщо, окрім Тайни Покаяння, нам не допоможе. Святі отці називають сповідь другим хрещенням – хрещенням сльозами. Як і в хрещенні, нам дається дар прощення гріхів, тож цей дар потрібно цінувати. Адже «покаяння» в перекладі з грецької буквально означає «зміна розуму», «зміна думок». Це своєрідний «рубікон» - рішучий вчинок, «точка не повернення».

    Тільки по-справжньому, з чистою совістю переживеш це Таїнство, можемо розпочати нове життя – те, що називається «з чистого листка». Але прийти на сповідь наважуються далеко не всі. Непросто, подолавши власні страхи і помисли, повести розмову зі священиком про найпотаємніше.

    У чому ж полягає глибинний зміст покаяння? Як правильно підготуватись до сповіді?

    Про це і багато іншого розповів о. Володимир студентам 22 групи нашого коледжу. Тайна Покаяння для одних є «терапією», а іноді важкою операцією для зцілення душі, інші ж заперечують її. Мовляв у Святому Письмі немає прямого посилання про встановлення цієї Тайни, і про те, що каятися треба перед священником…

    Тексти Старого Завіту повчають, що Господь Бог є милосердним. Якщо людина кається за свої провини, Він їх прощатиме. Одним із дарів воскреслого Христа було прощення, яке він доручив звершувати своїй Церкві від Його імені. Після воскресіння наш Спаситель звернувся до апостолів з особливим дорученням: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому затримаєте затримаються» (Ів. 20, 22-23), наголосив о. Володимир.

    У період Великого посту - це якраз найкращий спосіб зміцнити себе духовно, відмовляючись від того, що провокує нас на погані вчинки. Тут навіть не йдеться про зміну свого щоденного раціону. Святий Василій Великий радить нам: «не шукай користі тільки в самому стримані від страв! Правдивий піст – це усунення гріхів. Усувай усяке братання з неправдою». Прости ближньому образи… Ти не їси м'яса, але пожираєш брата. Стримуєшся від вина, але не поконуєш своєї зарозумілості… Гнів це пияцтво душі, бо він її приголомшує, подібно як вино».

    Великий піст це духовний іспит кожного християнина, це перевірка на витривалість у відвічній боротьбі добра і зла, любові й ненависті. І за цей екзамен ми обов'язково отримаємо оцінку. Хотілося б, аби вона була високою у кожного з нас. Отож працюймо над собою, шліфуймо кристали душі: творімо добрі діла, цікавмося проблемами інших, любімо навіть ворогів. І саме тоді ми переконаємось у тому, що «піст - це вірний сторож душі… На війнах він дає мужність, а в мирі – спокій. Він робить християнина святим». (святий Василій Великий) – цими словами завершив духовне повчання студентів о. Володимир.

Студенти 22 групи

: